Saç Ekimi Fiyatları 2024 Saç Ektirme Fiyatları Ne Kadar?

Saç ekimi fiyatları 2024 yılında ne kadar oldu? 3000 greft saç ekim fiyatı ve 5000 greft saç ekim fiyatı ne kadar? Tüm detayları ve özellikle de saç ektirme seçenekleri ile birlikte uygulama tekniklerine dair fiyat bilgileri yazımızda yer alıyor. Saç ekimi ücretleri ne kadar oldu?

Saç ekimi fiyatları, saçı dökülen ve saçsız kalma riski ile karşı karşıya kalan vatandaşlarımızın tercih ettiği bir tedavi yöntemidir. Sağlıklı kıl köklerinden alınan örneklerin, saç dökülmesinin olduğu bölgeye enjekte edilerek uygulandığı saç ekimi ne kadar, çok merak ediliyor. Saç ekimi ücretleri aslında çok pahalı değil. Sadece bu, işin kalitesine ve ekilecek saçın miktarına göre değişiklik gösteriyor.

Saç ektirme ücretleri, saç ekimi fiyatları ile aynıdır. Uygulanacak olan klinik durumuna göre saç ekim fiyatları değişiklik gösterebilir. Biz de bu yazımızda, saç ekim fiyatları hakkında bilgiler verecek ve saç ekimi nasıl yapılır, nelere dikkat edilir bahsedeceğiz. Bunun yanı sıra saç ekimi fiyatları hakkında 2023 yılına ait güncel bilgiler de sunacağız. Peki saç ektirme ücretleri ne kadar oldu?

Saç Ekimi Fiyatları 2024

Saç Ekimi Fiyatları 2024

Saç estetik görünümün en önemli parçasıdır. Ancak çeşitli nedenlerle hem kadınlar hem de erkekler saç konusunda ciddi sorunlar yaşayabilmektedir. Saç dökülmesi çağın en büyük problemleri arasında bulunuyor. Bu sorunun giderilmesinde birçok tedavi uygulansa da dökülen bir saçın yerine gelmemesi gibi durumlar da olabiliyor. Böyle durumlarda saç ekimi yöntemleri ile doğal saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç ekimi son yıllarda oldukça artış göstere uygulamalar arasında yer alıyor. Farklı yöntemlerle yapılan saç ekimi özellikle erkeklerin sıklıkla yararlandığı estetik uygulamalardan biridir. Saç ekim fiyatları da bu bakımdan en merak edilen konular arasında yer alıyor.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ektirme işlemi çeşitli nedenlerle saçları dökülen ve bir daha dökülme yerinin kendini yenilememesi durumlarında oluşan alanlara saç ekme işlemidir. Yoğun bir saç kaybı yaşayan kişiler çeşitli merkezlerde sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle alınarak saçsız bölgeye ilave edilmesi işlemidir. Dökülmenin yaşandığı bölgeye kişilerin kendi sağlıklı saçlarından ilave edilmektedir.

Bu işlem için önceden bir planlama yapılır ve saçsız olan bölgeye nereden aktarım yapılacağına karar verilir. Basit bir cerrahi operasyon neticesinde gerçekleşen bu uygulama sayesinde kişiler daha gür ve doğal saçlara kavuşabilme imkânı bulabilir.

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler ve Fiyatları

Saç ekim işleminde en önemli konu kullanılacak olan yöntemdir. Her saç ekim yönteminin avantajları ve dezavantajları vardır. Aynı zamanda saç ekim fiyatları da kullanılan yönteme göre farklılık göstermektedir. Yapılacak olan operasyonlarda kullanılacak yöntemin seçimi ise yapılacak muayene sonrasında hekim tarafından yapılıyor. En çok tercih edilen saç ekim yöntemleri şu şekildedir:

  • FUE saç ekim tekniği
  • FUT saç ekim tekniği
  • DHI tekniği
  • DHI Plus Gold Tekniği
  • Robotik Saç Ekimi
  • Hiperbarik Saç Ekimi

Gibi birçok yöntem bulunmaktadır. Her saç ekim yönteminin kendine has özellikleri vardır. Bazen tek bir yöntem yeterli olduğu gibi bazen saç ekimi sırasında birden fazla yöntemden yararlanılabilmektedir. Uygulanacak olan her yöntemin de farklı bir fiyatı bulunmaktadır.

Saç Ekimi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Saç ektirme fiyatları hizmet alacak kişilerin en çok merak ettiği konulardandır. Bu süreçte birçok farklı unsurdan bahsetmek mümkündür. Saç ekiminde fiyatların farklılaşması ilk olarak klinik farklılığından kaynaklanır. Aynı zamanda operasyonu gerçekleştirecek olan doktorun uzmanlık durumu da fiyatlar üzerinde etkili olan faktörlerdendir.

Saç ekimi fiyatları kullanılacak yönteme göre belirgin farklılıklar gösterebilir. Hangi yöntem kullanılacak ise ona göre personel ve ekipman seçimi yapılır. Aynı zamanda uygulamadan harcanacak zaman da etkili olmaktadır. Saç ekimi fiyatları ile doğrudan bağlantılı denilebilir.

Greft sayısı fiyatı etkileyen en önemli unsurlar arasındadır. Kafadan boş olan kısma ekilmek için toplanan saç köklerine greft adı verilmektedir. Greft sayısı ne kadar çok ise saç ekiminin fiyatları da bir o kadar yüksek olacaktır. Saç ekimi fiyatları yine bir uzmandan öğrenilmelidir.

Bunların yanında bir kişinin kafasında ki kellik seviyesi de önemli bir unsurdur. Çalışma yapılacak olan baş bölgesinde ki açıklık açık ve net ise uzmanlar daha hızlı bir şekilde işlem yapabilme şansına sahiptir. Saç ekiminde fiyatlar her sene güncellenen rakamlardır.

FUE Saç Ekimi Fiyatı

FUE saç ekim tekniği en bilindik saç ektirme yöntemlerinden biridir. Doktorun muayenesi ile başlayan bu süreçte öncelikle saçsız bölgeye ne kadar greft atılacağına karar verilir. Doktorunuz tüm süreçten sizleri de haberdar eder. Böylece saç ekim fiyatları konusunda daha net bilgi edinme fırsatı bulabilirsiniz.

Bu yöntemde greftler genelde ense bölgesinden alınır. Donör olan bu bölgede transfer sonrasında ciddi bir eksilme yaşanmaz. Uygulamanın sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi için ekim yapılacak bölgenin tıraş edilmesi son derece önemlidir. Fakat günümüzde yeni nesil uygulamalarda tıraş etmeden de işlem yapılabiliyor. Saç ekimi sırasında lokal anestezi uygulandığından herhangi bir acı hissi olmuyor.

FUE saç ekim fiyatları da yine klinik ve uzman seçimine göre farklılık göstermektedir. Aynı şekilde popüler bir yöntem olması da fiyatlara etki eden unsurlar arasındadır. Bu işlemlerde sabit fiyatlar belirlemek pek mümkün değildir. Saç ekimi fiyatları FUT biçimi alttaki gibidir.

FUT Saç Ekimi Fiyatları

 Kellik ve yoğun saç dökülmesi yaşayan kişilerin başvurabileceği tekniklerden bir diğeri de FUT saç ekim yöntemidir. Bu yöntemde saç kökleri donör olan bölgeden şerit halinde alınır ve ekip yapılması düşünülen alana yerleştirilir. FUE yönteminden önce en popüler yöntemdi. Bu yöntemin birçok avantajı vardır.

En önemli avantajı da greftlerin tek tek toplanması yerine şerit halinde alınmasıdır. Bu nedenle de işlemler çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Aynı zamanda donör bölgesi zayıf olan herkes yine bu yöntemden rahatlıkla yararlanabilmektedir. Saçlar tıraş edilmeden kolaylıkla ekim yapılabilir. Saç kökleri özel yöntemlerle çıkarıldığından donör bölge kısa sürede kendini toparlayabilir.

Kaş ekiminde de FUT tekniği son derece ideal bir yöntemdir. Tüm avantajlarına karşın FUT saç ekim fiyatları oldukça ulaşılabilir fiyatlardır.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

DHI tekniği saç ekiminde popüler yöntemlerdendir. Türkiye’de 2012 senesinden bu yana kullanılmaktadır. Kesi ve dikiş olmadan uygulanabilmesi en büyük avantajlarındandır. Günümüzde sıklıkla tercih edilen DHI saç ekimi fiyatları 2023 yılında son derece ulaşılabilir fiyatlardır.

Saç bölgesine çok yoğun bir izlenim kazandırması bu tekniğin sıklıkla tercih edilmesini sağlıyor. Operasyon sonrasında normal hayata dönüş birçok yönteme göre daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Çok doğal saçlar ortaya çıkarması da DHI yönteminin tercih edilmesindeki önemli etkenlerden biridir.

Bu yöntemi en çok tercih eden kişiler donör bölgesinde fazla grefte sahip olmayan kişilerdir. Uygulama sırasında kullanılan aletler sayesinde açılar ve saçın çıkacağı yön kolaylıkla belirlenebiliyor. Başarısız olma riski ise son derece azdır. Son derece ciddi bir operasyon olması klinik ve doktor seçiminde oldukça etkilidir. Bu nedenle fiyatlar konusunda araştırma yapılırken operasyonun riskleri ve etkileri çok iyi araştırılmalıdır.

Robotik Saç Ekimi Fiyatları

Son yıllarda popüler hale gelen saç ekim yöntemleri arasında robotik saç ekimi de oldukça iyi bir yerdedir. Bu saç ekimi yönteminde hata oranı minimum seviyededir. Manuel şekilde yapılan saç ekimlerinde göz yanılması, dikkat eksikliği ve tecrübeden kaynaklı sorunlar robotik saç ekimlerinde daha azdır. İyileşme süresi çok daha hızlıdır.

Saç ekim robotları aynı zamanda mevcut saçlara ve köklerine zarar vermeden ekim işlemi gerçekleştirir. Ara ekimlerde ve saç sıklaştırma işlemlerinde çok ideal bir uygulamadır. Bu yöntemde kişiye özel bir saç tasarımı yapabilmek de mümkün olmaktadır.

Daha kısa sürede daha fazla ekim yapılabilir. Tüm bu avantajları sayesinde Robotik saç ekim fiyatları diğer yöntemlere göre biraz daha yüksek olabilmektedir.

Saç Ekiminde Greft Sayısı ve Fiyatları

Saç ekimi yapılacak olan bireyler için greft sayısı son derece önemlidir. Bu operasyonlarda genel olarak 3000 greft ekimi yapılmaktadır. Bu da yaklaşık olarak 7500 saç teline denk geliyor. Bu sayı ortalama rakamlardır. Ancak kişilerin saç bölgesinde ki boşluğa göre bu sayı artabilir ya da daha az olabilir.

3000 greft saç ekimi fiyatı ulaşılabilir fiyatlardır. Hastanın durumuna göre greft sayısının artış göstermesi yine fiyatlar üzerinde etkili olabilecek bir durumdur.

5000 greft saç ekim fiyatları da oldukça önemlidir. Bir doktordan fiyat alınmalıdır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking meritking giriş kingroyal güncel giriş madridbet giriş kingroyal giriş