Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024 Muhabbet Kuşu Fiyatı Ne Kadar?

Muhabbet kuşu fiyatları 2024 güncel fiyat listesini sizler için hazırladık. Muhabbet kuşları, evlerde beslenmesi en uygun canlılar arasında yer alıyor. Kafes içinde besleyebileceğiniz muhabbet kuşu fiyat 2024 bilgileri ile karşınızdayız. Jumbo muhabbet kuşu fiyatı ve Yavru muhabbet kuşu ne kadar ve muhabbet kuşunu nereden satın alabilirim diye düşünüyorsanız, detaylı listeler yazımızda.

Muhabbet kuşu fiyatları 2024 yılında kuş sever dostlarımız tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Muhabbet kuşu fiyatı dediğimizde pek çok çeşit ve tür ile karşılaşacağınızı da biliyor olmalısınız. Çünkü muhabbet kuşu dediğimiz zaman, pek çok farklı türden kuş karşımıza çıkacaktır. Muhabbet kuşu demek, tek bir kuş çeşidinden bahsetmek değildir. Peki muhabbet kuşu fiyatı ne kadardır?

Muhabbet kuşu fiyatı ve Jumbo muhabbet kuşu fiyatları en çok tercih edilen türler arasında yer almaktadır. Bunun dışında yine hayvan sever dostlarımız için hazırladığımız hamster fiyatları isimli yazıda da göz atabilirsiniz. Küçük ve sevimli dostlar arayanlar, hamster için de araştırma yapabilir. Ancak bu yazımızda, muhabbet kuşu fiyatları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024

Muhabbet kuşu fiyatları konusu ülkemizde araştırılan konuların başında gelmektedir. Hemen her evde bir ya da iki muhabbet kuşu bulunmaktadır. Bu nedenle hem canlının hem de ürünlerinin fiyatları dikkat çekmektedir. Canlıyı petshop gibi alanlardan ya da yetkili internet siteleri üzerinden almak en doğru olmaktadır. Aksi takdirde sorun yaşanması muhtemeldir.

Bu nedenle bilinen yerlerin tercih edilmesi hem canlı hem de sahip için iyi olacaktır.

 • Yavru muhabbet kuşu fiyatı: 75 – 120 TL arasındadır.
 • Albino muhabbet kuşu fiyatı: 150 – 300 TL arasındadır.
 • Show Jumbo muhabbet kuşu fiyatı: 300 – 1250 TL arasındadır.
 • Rainbow muhabbet kuşu fiyatı: 250 – 1250 TL arasındadır.
 • Japones muhabbet kuşu fiyatı: 300 – 1000 TL arasındadır.
 • Yerli muhabbet kuşu fiyatı: 90 – 125 TL arasındadır.
 • Lutino muhabbet kuşu fiyatı: 300 – 400 TL arasındadır.

Muhabbet Kuşu Fiyatları Ne Kadar?

Muhabbet kuşu fiyatları ne kadar sorusu farklı cevaplar bulabilir. Her bütçeye göre canlı bulmak mümkündür. Kuşun cinsine ve cinsiyetine göre fiyatlarda farklılıklar meydana gelebilir. Bunun yanında cinsiyeti de fiyatta etki eden bir diğer faktördür. Ayrıca canlının yaşı da fiyatı etkilemektedir. Şu anda ülkemizde bilinen 5’den fazla muhabbet kuşu türü bulunmaktadır. Bunları ise şu şekilde gösterilmektedir.

 • Albino Muhabbet Kuşu
 • Show Jumbo Muhabbet Kuşu
 • Rainbow Muhabbet Kuşu
 • Japones Muhabbet Kuşu
 • Yerli Muhabbet Kuşu
 • Lutino Muhabbet Kuşu

Jumbo Muhabbet Kuşu Fiyatları

 • Jumbo muhabbet kuşu fiyatları: 150 – 300 TL arasındadır.

Jumbo muhabbet kuşu fiyatları diğer cinslere göre farklılık göstermektedir. Hem tüy parlaklığı hem de boyut olarak diğer cinslerden farklı olmaktadır. Bu türün konuşmayı çok sevdiği bilinmektedir. Ayrıca 1500 kelimeye kadar konuşabildikleri de bilinmektedir. Evde canlı beslemek isteyenler için en ideal canlıların başında gelmektedir. Başındaki ibikleri diğer muhabbet kuşlarına göre daha büyüktür.

Ayrıca oynamayı seven ve gürültücü bir türdür. Erkek jumbo muhabbet kuşları dişilere göre daha fazla kelime öğrenebilmektedir. İyi bir eğitim ile güzel bir arkadaş olabilecek canlılar arasındadır.

Yavru Muhabbet Kuşu Fiyatları

 • Yavru muhabbet kuşu fiyatı: 75 – 120 TL arasındadır.

Yavru muhabbet kuşu fiyatları özellikle uzun süre beslemek ve bakmak isteyenleri ilgilendirmektedir. Muhabbet kuşlarının ana vatanı Avustralya’dır. Bu bölge dışında yaşam alanı çok az olan kuşların bakımlar ve iyi beslenmeleri halinde kafes ortamında yaşamalar sağlanmaktadır. Bunun yanında sağlıklı ve güzel bakılan bir muhabbet kuşu 8 ile 10 yıl arasında yaşayabilmektedir.

Bu nedenle yavru muhabbet kuşu almak ve onunla uzun süre arkadaşlık etmek daha çok tercih edilmektedir. Bu durum ayrıca fiyatlara da yansımaktadır. Daha az masraf edilen ve ufakken satılan kuşlar daha uygun fiyatlı olmaktadır. Fiyattaki değişkenlik ise anne ve babanın türü olmaktadır.

Muhabbet Kuşu Kafes Fiyatları

Muhabbet kuşu kafes fiyatları boyuta ve işleve göre değişmektedir. Kapı ve yemlik sayısına göre değişmesinin yanında kullanılan metalin de önemi bulunmaktadır. Ayrıca çift beslemek isteyenler için uyumlu kafeslerin fiyatları da tek kuşlar için olanlara göre artmaktadır. Ayrıca metal fiyatlarında yaşanan yukarı yönlü dalgalanma burada da kendini göstermektedir.

Ancak her aile ya da kişi kendi bütçesine göre uygun bir kafes bulabilmektedir. Ancak burada ilk öncelik canlının rahat etmesi ve ona uygun bir kafesin olmasıdır. Ne çok büyük ne de çok küçük olmaması ilk kriter olmalıdır. Muhabbet kuşu fiyat bu sebeple değişkendir.

Show Jumbo Muhabbet Kuşu Fiyatı 2024

Muhabbet kuşu almak isteyenlerin aklına ilk gelen sorulardan biri tahmin edeceğiniz üzere fiyatıdır. Fiyat bilgisini sizlerle önemli ölçüde, tüm türler için paylaşmaya çalıştık. Muhabbet kuşu fiyat listesi ve satın alma rehberimiz sayesinde siz de hemen sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda çok tercih edilen türlerden birisi de Show jumbo muhabbet kuşudur. Muhabbet kuşunun pek çok özelliği bulunmaktadır.

 • Show Jumbo muhabbet kuşu fiyatları: 300 – 1250 TL arasında değişir.

Gördüğünüz üzere muhabbet kuşu fiyat bilgisi oldukça değişken. Bunun temel sebebi ise sadece boyutu değil, görünüş özelliklerinin de farklı olmasıdır. Konuşma türü ve söylediği kelimeler de muhabbet kuşunun fiyatına etki eden durumlar arasında yer alır.

Show Jumbo Muhabbet Kuşu Özellikleri

 • Hollanda ve İngiltere bölgesinde görülen bir türdür.
 • Bir show jumbonun vücut uzunlukları ortalama olarak 24 cm gelir.
 • Diğer muhabbet kuşu türlerine göre gövdesi ve kafası oldukça iridir.
 • Renkleri genel olarak yeşil ve sarıdır
 • Ötme aralıkları sıktır.
 • Sahipleri ile arasında bağ oluşur.

Yerli Muhabbet Kuşu Fiyatı ve Özellikleri

Elbette ülkemizde en çok tercih edilen ve anlayacağınız üzere üretimi yapılan muhabbet kuşu türü yerli muhabbet kuşudur. Durum böyle olunca da yerli muhabbet kuşu fiyatları da çok merak edilen türler arasında yerini almış durumdadır. Muhabbet kuşu beslemeye başlayacak olan kişiler de genel olarak yerli muhabbet kuşları tercih eder. Eğer siz de beslemek istiyorsanız bu türlerden başlayabilirsiniz.

 • Yerli muhabbet kuşu fiyatı: 100 – 150 TL arasında satılmaktadır.

Gördüğünüz üzere yerli olması sebebiyle de ucuz fiyatlar ile satılmaktadır. Ucuz fiyatlı muhabbet kuşu fiyatları ile başlamak istiyorsanız, tercih etmeniz gereken türler arasında yer alır. Şimdi gelin yerli muhabbet kuşu türlerinin özelliklerini sizlerle hep birlikte inceleyelim.

Yerli Muhabbet Kuşu Özellikleri

 • Boyutları neredeyse ingiliz muhabbet kuşu ile birbirine yakındır.
 • İngiliz standart show muhabbet kuşlarının kırmaları olarak karşımıza çıkarlar.
 • Show muhabbet kuşlarının bazı özelliklerini taşıyabilirler.
 • Çok kolay üretilir ve satışı çok kolaydır. Fiyatı diğer türlere nazaran daha uygundur.
 • Türkiye’nin en çok satışı yapılan kuş türü olup en çok üretimi de yapılan kuştur.
 • Çok hareketli bir tür olmakla bilinirler.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking meritking giriş kingroyal güncel giriş madridbet giriş kingroyal giriş