Martı Scooter Fiyat 2024 Martı Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Martı fiyat 2024 yılında ne kadar oldu? Her yerde ve her direkte görmeye başladığımız Martı Elektrikli Scooter uygulaması, birçok soruyu beraberinde getirdi. Martı ne kadar? Martı scooter fiyat bilgisi hakkında tüm tarife bilgileri, yazımızda yer alıyor.

Martı scooter fiyat ve Martı scooter kiralama fiyat bilgisi 2024 yılında çok merak ediliyor. Artık hemen hemen tüm illerde, elektrik ya da ışıklandırma direklerinin üzerinde bir martı scooter görmek mümkün. Martı kiralama fiyatı da bu sebeple merak ediliyor. Tehlike konusunda ve herkesin ulaşabileceği şekilde sunulması sebebiyle pek çok tartışılan martı scooter ne kadar binilir?

Martı scooter kiralama ücretleri, şehirlere göre değişiklik gösterebiliyor. Mobil uygulama üzerinden kredi kartı bilgisi girişi yapılarak, Martı scooter kullanabiliyorsunuz. Ancak martı scooter, sadece kredi kartı ile çalışıyor ve ödemesi de dakika bazında alınıyor. Kaç dakika kullanırsanız, o kadar dakika martıyı tekrar kilitledikten sonra otomatik olarak kartınızdan çekiliyor. Bu tutar direkt olarak çekiliyor.

Peki martı scooter fiyat ne kadar, dakikası ne kadar?

Martı Scooter Fiyat 2024

Martı Scooter Fiyat

Martı fiyat, herkes tarafından merak ediliyor. Artık elektrikli scooterlar günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiş durumda. Hemen hemen her direkte, bir martı scooter görmek mümkün. Bu sebeple, martı fiyat bilgisi de çok merak ediliyor. Martı scooter fiyat konusunda yine tahmin edeceğiniz üzere dakikalık ücretlendirme yapıyor. Dakika bazında yapılan ücretlendirme, kilitledikten sonra çekiliyor.

Martı scooter kullanmak için mobil uygulamadan kayıt olmalı ve hemen ardından kredi kartınızı da sisteme tanımlamalısınız. Kredi kartınızı sisteme tanımladıktan hemen sonra, martı Scooter kullanmaya başlayabilirsiniz. Martı scooter fiyat konusunda alttaki tablodan yardım alabilir ve Martı scooter kiralama ücretleri konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Peki 2023 yılında martı scooter fiyatları ne kadar oldu?

Martı Fiyat (Dakika ücretleri)

Martı fiyat, dakika olarak ücretlendiriliyor. Martı dakika ücretleri ise 0,79 TL’den başlıyor. Dakika geçtikçe, ödeme bakiyenizden düşülüyor. Bakiyeniz, tamamen kredi kartınız ile endeksli olarak çalışıyor. Bu bakiye, kredi kartından çekilemezse ceza tutarı olarak yansıyor. Aynı zamanda, scooterı yine size söylenilen yere park etmeniz ve mutlaka kilitlemeniz gerekiyor. Aksi halde bunun da cezası var.

Martı scooter fiyat ve Martı kiralama ücretleri

 • 5 Dakika 5,94 TL
 • 10 Dakika 9,89 TL
 • 15 Dakika 13,84 TL
 • 20 Dakika 17,79 TL
 • 25 Dakika 21,34 TL
 • 30 Dakika 25,29 TL
 • 35 Dakika 29,24 TL
 • 40 Dakika 33,19 TL
 • 45 Dakika 37,14 TL

Bu sayede elektrikli scooter martı fiyat ve martı ne kadar sorularına yanıt vermiş olduk.

Martı Başlangıç Ücreti Ne Kadar?

Martı başlangıç ücreti gördüğünüz üzere 3 TL. Resimde yer alan martı scooter’ın ayak basılan yerinde “Başlamak 3 TL” türünden bir ibare bulunuyor. Ancak bu durumun iller arasında bir farklılık olup olmadığı konusunda bir bilgi yok. Dakika 0.79 TL olarak ücretlendirilen martı, direkt olarak direklerin üzerinden alınabiliyor. Bunun için de cep telefonunuza Martı App’i indirmeniz ve kayıt olmanız gerekiyor.

Martı Hangi Şehirlerde Var?

Martı nerede var, nereden martıya binebilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. Martı, ilk etapta sadece İstanbul’da hizmet verecek şekilde kurulmuştu. Ancak daha sonralarda yoğun talep üzerine hizmet ağını oldukça geliştirdi. Bu sebeple de martı scooter fiyat bilgisi çok merak edilmeye başladı. Martı şu an için İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Gaziantep gibi illerimizde hizmet vermektedir.

İzmir, İstanbul, Antalya Martı Fiyat Ne Kadar?

Martı fiyatları, uygulama üzerinden belirlendiği için fiyat tarifesi aynıdır. Yani dakika ücreti, uygulama üzerinden tespit edilir ve Scooter sürmeye başladığınız andan itibaren hesaplanır. Bu durumda, martı ne zaman kilitlenirse o zaman ödeme çekilir. Ödeme çekildikten hemen sonra gerekli kontrolleri kredi kartı ekstrenizden yapabilirsiniz. Martı scooter İzmir, İstanbul, Antalya ve Ankara fiyatları şöyle;

 • Martı 5 Dakikası Ne Kadar? 5.94TL
 • Martı 10 Dakikası Ne Kadar? 9.89TL
 • Martı 15 Dakikası Ne Kadar? 13.84 TL
 • Martı 20 Dakikası Ne Kadar? 17.79TL
 • Martı 25 Dakikası Ne Kadar? 21.34 TL
 • Martı 30 Dakikası Ne Kadar? 25.29 TL
 • Martı 35 Dakikası Ne Kadar? 29.24 TL
 • Martı 40 Dakikası Ne Kadar? 33.19 TL
 • Martı 45 Dakikası Ne Kadar? 37.14 TL

Martı dakika fiyatları üstteki tablodaki gibidir.

18 Yaşından Küçükler Martı Kullanabilir Mi?

18 yaşından küçükler martı kiralayabilir mi diye de merak ediyor olabilirsiniz. Halk arasında bu ciddi tartışmalara yol açsa da, aslında 18 yaşından küçükler ebeveynleri olmadan asla martı kullanamazlar. Martı, sadece kredi kartı ödemesi kabul ettiğinden, 18 yaşından küçük bir çocukta kredi kartı olamayacağı için martı kiralamak da mümkün olmuyor. Ancak ebeveynleri ödeme yapabiliyor.

Ancak bu durumun ne kadar uygun olduğu, tartışmalı bir konudur.

İstanbul Kart ile Martı Kiralamak Mümkün Mü?

Hayır, maalesef mümkün değil. Martı.tech farklı bağımsız bir marka olduğundan, kiralama işlemleri de sadece Kredi Kartı ile yapılıyor. Ancak İBB sosyal belediyecilik alanında pek çok adım atıyor. İlerleyen süreçte böyle bir hizmet gelip gelmeyeceği konusunda ise resmi bir açıklama bulunmuyor. Martı scooter fiyat konusunda yaptığımız araştırma, fiyatlar güncellenirse sitemiz üzerinden de güncellenecektir.

Martı Kaç Kişiliktir?

Martı tek kişiliktir. Martı scooter fiyat bilgisinin yanı sıra bunu söylemek de doğru olacaktır. Çünkü, martı kiralama aşamasında aslında kiralama koşullarını da kabul ediyorsunuz. Kiralama koşullarında ise, 1 adet martı scooter’ın tek bir kişi tarafından kullanılabileceği yazıyor. Yani birden çok kişi martıya binmek ve bunun sonucunda martıya zarar vermek, ceza uygulanmasına sebep olabilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking meritking giriş kingroyal güncel giriş madridbet giriş kingroyal giriş