İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB aile destek paketi başvurusu nasıl yapılır? Bu konu pek çok kişi tarafından sıklıkla merak edilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi uzun zamandır ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmektedir. Aile destek paketi de 2022 yılında yeni çıkan desteklerden biridir. Bu yardıma nasıl başvuru yapabileceğinizi ve diğer merak ettiklerinizi içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

İBB Aile Destek Paketi Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de aile destek paketi programı adı altında vatandaşlara destek sunmaktadır. Geliri düşük, zor geçinen vatandaşlara sunulan bir yardımdır. Hayırsever vatandaşların verdiği yardımlar neticesinde kişilere destek verilir. Aile destek paketi hane bazlı sunulmakta ve 100 TL ya da 250 TL şeklinde olmaktadır.

İBB Aile Destek Paketi Kimlere Verilir?

İBB aile destek paketi başvurusu gelir durumu çok düşük olan vatandaşların yapabileceği bir başvurudur. Aynı şekilde yardımdan faydalanmak isteyen kişilerin İstanbul ili içinde ikamet ediyor olması gerekmektedir.

İBB Aile Destek Paketi Yardımı Ne Kadar?

İBB aile destek paketi bir kampanya kapsamıdır ve 100 TL ile 250 TL arasında değişiklik göstermektedir.

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Olur?

İBB aile destek paketi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO 153 hattını arayabilirler. Hattı arayan vatandaşlara detaylı bilgi verilerek bu yardımdan faydalanıp faydalanamayacakları da belirtilir. Online olarak da İBB aile destek paketi başvurusu yapmak mümkündür. Bunun için https://cozummerkezi.ibb.istanbul/application/cozummerkezi  linkini ziyaret edebilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan başvuru formunu eksiksiz doldurmanız gerekir. Sonrasında başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.

İBB Aile Destek Paketi Başvuru Şartları Nelerdir?

İBB aile destek paketi başvurusu yapacak olan vatandaşların İstanbul ili içinde ikamet ediyor olması gerekir. Bununla birlikte İstanbul Kart sahibi olmak gerekir. Çünkü yardım ücreti bu karta aktarılacaktır. Geçinmekte zorluk yaşayan vatandaşlar bu yardıma başvuru yaparak bir nebze refaha kavuşabilir.

İBB Aile Destek Paketi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İBB aile destek paketi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşlardan birtakım belgeler talep etmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra sizden gelir belgesi ve kimlik fotokopisi istenmektedir. Sonrasında hazırlanan evraklar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etmelisiniz. Evrakları nereye ve ne zamana kadar teslim etmeniz gerektiği tarafınıza SMS ile bildirilecektir. Belediye ile irtibata geçerek gerekli olan ekstra evrakları öğrenebilirsiniz.

Diğer büyükşehir Belediyelerinin bütün sosyal yardımları için şuraya da göz atın: BELEDİYE YARDIMLARI!

İBB Başka Hangi Yardımları Yapıyor?

İBB tarafından yapılan diğer yardımlar aşağıdaki gibidir;

  • Tersine göç hizmeti
  • İhtiyaç sahipleri için nakit destekler
  • Halk Süt Desteği
  • Eşya Desteği
  • Genç üniversiteli desteği
  • Sen oku diye eğitim desteği

İBB Sosyal Yardım Telefon Numarası?

İBB Sosyal Yardım telefon numaraları Beyaz Masa için 153, Sosyal Yardım Destek için ise 0212 153 00 00 şeklindedir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking meritking giriş kingroyal güncel giriş madridbet giriş kingroyal giriş