Diş Teli Fiyatları 2024 Güncel Diş Teli Taktırma Fiyatları

Diş teli fiyatları 2024 yılında 4.000 TL’den başlamaktadır. Ancak uygulanacak tedavi, diş teli sayısı ve alt üst olmak üzere tedavinin boyutu ile de doğrudan alakası vardır. Peki diş teli fiyatı 2024 yılında ne kadar oldu?

Diş teli fiyatları ve çok tercih edilen versiyonlardan biri olan şeffaf diş teli fiyatları, vatandaşların çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Diş tedavisi ve şekili bozuk olan dişlerin tedavisinde kullanılan diş telleri, vatandaşlarımızın çok kullandığı bir tedavi yöntemi. Diş teli ücretleri de bu sebeple oldukça önemli. Peki diş teli fiyatı nedir, ne kadardır, neye göre belirlenmektedir? İnceleyelim.

Diş Teli Fiyatları 2024

Ağız ve diş sağlığı yaşam kalitesinin yüksek olması açısından son derece önemli bir konudur. Diş etlerinde ya da dişlerinde problem olan kişiler için tedavi ise kaçınılmaz durumlardan biridir.

Diş Teli Fiyatları

Bazen insanlar diş çürümesi gibi durumlardan ziyade estetik kaygılar nedeniyle de diş doktorlarına başvurmak durumunda kalabiliyorlar. Diş teli uygulaması da insanların ağız ve diş estetiğinde başvurdukları konular arasında bulunmaktadır. Bu da çok yaygın olarak kullanılıyor.

Diş teli uygulaması dişlerin arasında bir boşluk ya da çarpıklık durumu bulunuyorsa ya da diş etlerinde herhangi bir sorun varsa yapılan işlemdir. Dişlerin çarpık ya da yamuk görünmesi diş telini gerekli kılan önemli bir sorundur. Bu durumda diş teli fiyatları konusunda kişileri fiyat araştırmasına itmektedir.

Diş Teli Fiyatları ve Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyatları 2024 yılında 4.000 TL’den başlamaktadır. Uygulanacak olan tedaviye göre ve diş telinin adedine göre bu fiyat, 11.000 TL hatta 15.000 TL’ye kadar uzanmaktadır. Yine de ortalama bir fiyat belirlemek gerekirse, diş teli fiyatı 4.000 TL ile 10.000 TL arasında tutmaktadır. Diş teli ücreti ne kadar, nasıl ödenir gibi soruları ise direkt olarak diş hekimi ile görüşmelisiniz.

 • Tek çene (Alt) Diş Teli Fiyatları: 4.000 TL ile 6.000 TL arasında,
 • Çift çene (Alt, Üst) Diş Teli Fiyatları: 6.000 TL ile 10.000 TL arasında,
 • Tek çene (üst) Diş Teli Fiyatı: 4.000 TL ile 6.000 TL arasında.

Diş Teli Nedir, Neden Gereklidir?

Ortodonti bölümünün kapsamına giren çapraşık dişler ve çene durumları tedavisinde birçok farklı yöntem uygulanmaktadır. Diş teli de daha estetik görünmesi istenilen diş yapılarına uygulanan yöntemler arasındadır. Günümüzde diş teli fiyatı farklılık göstermektedir. Bu fiyatlara etki eden birçok unsur bulunuyor. Hastanın durumu ve tedavi şekilleri de bu unsurların başında geliyor.

Sağlık açısından son derece önemli bir konu olan diş telleri kişilerin zamanında yaptırmaları gereken bir uygulamadır. Özellikle çocukluk yaşlarda kullanılmaya başlandığında daha kısa bir süre içerisinde dişlerin düzelmesi sağlanabilmektedir. Estetik kaygıları olan hemen herkesin bu uygulamayı en iyi şekilde yaptırabilmesi için de uzman bir diş hekiminden hizmet alması önem taşımaktadır.

diş teli fiyatları

Diş telleri dişlerin olması gereken forma girmesi ve daha güzel bir görünüm kazanması için kullanılmaktadır. Kullanımı ise hekim tarafından belirlenen süre ile sınırlıdır. Belirtilen sürelerde kullanıldığında hasta belli bir süre sonra daha düzgün bir diş dizilimine sahip olabilmektedir.

Diş Teli Çeşitleri ve Fiyatları

Diş telleri farklı alternatiflere sahiptir. Kişilerin ağız ve çene yapısı, dişlerinin durumu kullanılacak olan diş telinin de türünü belirlemektedir. Dört farklı diş teli vardır ve her birinin farklı avantajları bulunmaktadır. Bu teller ağız ve çenede meydana gelen yapısal bozukluklara göre belirlenmektedir.

Diş teli çeşitleri şunlardır:

 • Porselen şeffaf braketler
 • Metal braketler
 • Lingula braketler
 • Telsiz ortodonti

Diş teli dişlerin diziliminde meydana gelen bozuklukları düzeltmede kullanılmaktadır. Son derece önemli bir tedavi şekil olan bu teller özel olarak tasarlanır ve üretiminde tamamen medikal malzemeler kullanılır.

Diş Telleri Ne Kadar Süre Kullanılır?

Tellerin üzerinde bulunan braketler üzerine uygulanan baskı ile çapraşık olan dişlerin yerine gelmesine yardımcı olmaktadır. Diş teli uygulaması yalnızca dişlerin çapraşık olmasında tercih edilmez. Aynı zamanda diş yapısında ayrıklık olması ya da kırık olması durumunda da kullanılabilir. Diş çıkmaması da yine diş teli tedavisi ile giderilebilecek sorunlar arasındadır. Diş tellerinin fiyatları da bu çeşitlerinin özelliklerine göre belirlenmektedir.

Diş telleri estetik olarak bakıldığında ağız içerisinde çok hoş görünen uygulamalar değildir. Fakat günümüzde medikal alanda ki gelişmeler diş teli konusunda farklı teknikler ortaya çıkarmaktadır. Lingual ortodonti uygulamasında teller dişlerin iç kısmından takılmaktadır. Bu da görünmediğinden çok daha avantajlıdır. Estetik görünüme önem veren yetişkin kişiler genelde bu yöntemi tercih etmektedir.

Porselen braketler daha çok estetik görünümleri ile tercih edilirler. Çok ince olduklarından diş üzerinde çok belirgin değillerdir. Fakat bakımı çok zor olan braketlerdir. Günümüzde fazla tercih edilenler ise genelde metal braketlerdir. Bu türler çok dayanıklı olduğundan yıllarca bozulmadan kullanılabilirler. Diş bölgesinde hem iç hem de dış kısımlara yerleştirilebilirler.

Braket kullanımı ilk zamanlarda kullanımı çok zor olan uygulamalardır. Ancak zamanla kişiler bu telleri kendi dişlerinin bir parçası gibi kullanmaya başlarlar. Dişe oturtulduktan sonra ise 2 veya 3 sene kullanılabilirler. Estetik bakımdan çok hoş görünmeseler de ilerleyen süreçlerde daha güzel gülümsemeler için son derece gereklidir.

Diş Telleri Nasıl Takılır?

Diş teli uygulamasında doktorun uzmanlık derecesi son derece önemlidir. Rahat bir kullanım sunması açısından uygulama sırasında profesyonellik gereklidir. Doktorunuz bu işlemi yapmadan önce ilk olarak dişlerinizde bir çürük olup olmadığının tespitini yapar. Daha sonra ise çürük var ise temizlenmesi gerekir.

Bu süreçte mutlaka önce çekilmesi gereken dişler çekilir ve sonrasında ağza elips adı verilen bir malzeme yerleştirilir. Bu işlem sonrasında da braketlerin yerleştirilmesi sağlanır.

Gerekli yapıştırma işlemlerinden sonra oturtulma tam olarak sağlanır. Bu ürünlerin çıkmasının önlenmesi için de mutlaka gerekli lastiklerin takılması sağlanır. İlk zamanlarda ağızlarda fazlalık hissi ortaya çıksa da zamanla kişiler bu bir süre sonra alışabilmektedir.

Şeffaf Diş Teli Nedir, Fiyatları Neler?

Diş telleri geçmiş dönemlerde uygulandığında diş yüzeyinde ilk bakışta kendini belli edecek şekilde bir görünüm kazanırdı. Kullanılan metal braketler dişleri istenilen şekilde düzeltebiliyor ve estetik düzeyde istenilen duruma ulaşılabiliyordu. Ancak bunların görünümleri hasta memnuniyeti açısından oldukça düşük uygulamalardı. Uzun soluklu uygulamalar olması da memnuniyeti azaltan önemli unsurlardan biriydi. Tüm bu durumlar, şeffaf diş telini öne taşıyor.

Bakınız : Tekila Fiyatları

Günümüzde ise özel olarak tasarlanan şeffaf diş telleri hastaların daha fazla tercih ettiği diş teli türleri arasında yerini aldı. Bu teller görünmez olduğundan estetik anlamda herhangi bir kaygı ortaya çıkarmayan tasarımlardır. Şeffaf diş teli çeşitleri arasında şunlar vardır:

 • Şeffaf braket
 • Şeffaf plak
 • Lingual ortodonti

Bu uygulamalar da kullanım sırasında herhangi bir estetik kaygı ortaya çıkarmadığı gibi hızlı bir şekilde diş probleminin tedavi edilmesini sağlamaktadır. Şeffaf diş teli fiyatları diğer diş teli fiyatlarına göre biraz daha maliyetlidir. Ancak maliyetli olmasına karşın hastanın kendini iyi hissetmesi açısından son derece avantajlı olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

Diş Teli Kimlerde Kullanılır?

Diş teli tedavisinin uygulandığı kişiler dişlerinin dizilişinde sorun yaşayan kişilerdir. Kadın, erkek, çocuk, genç ve yaşlı herkesin bu uygulamalardan yararlanabilme imkanı bulunmaktadır. %100 olumlu sonuç veren diş teli tedavisi diş yapısından memnun kalmayan herkese uygulanabilmektedir.

Çocuklarda sıklıkla uygulanan bu tedavi yöntemi için süt dişlerin tamamen dökülmüş ve kalıcı dişlerin de çıkmış olması gereklidir.

Diş tellerinin uygulanamama gibi bir durumu bulunmamaktadır. Kişiler dişlerinde meydana gelen tüm yamuk görünümlerde, çapraşık ya da ayrık dişlerde bu uygulamadan yararlanabilirler.

Uygulama uzun bir tedavi sürecini beraberinde getirse de daha sağlıklı bir diş yapısı kazanılacağından insanlar son derece avantajlıdır.

Diş Teli Tedavisi Fiyatlarının Belirlenmesi

Dis teli fiyatlari beklentilere göre oldukça uygundur. Bu uygulamada fiyatların belirlenebilmesi için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Diş teli tedavisinin fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur bulunmaktadır. Öncelikle kullanılan malzeme son derece önemlidir.

Toplam tedavi süresi de tedavinin fiyatlarına etki eden önemli bir faktördür. Bu tedaviler 6 ay sürebileceği gibi 2 ya da 3 sene de sürebilmektedir.

Dişlerde ki çarpıklık durumu tedavi fiyatlarına etki ettiği gibi doktorun uzmanlığı son derece önemli önemlidir. Tedavi süreci ne kadar zorlu ve uzun sürüyorsa diş teli fiyatları konusunda da bir o kadar yüksek maliyetler ortaya çıkmaktadır. Şeffaf diş telleri diğerlerine göre daha maliyetlidir ve bu durum da diş teli tedavisi yaptıracak olan kişilerin bilmesi gereken önemli bir detaydır.

8 Comments

 1. Diş teli takarken başta zorlansam da sonuçları gördüğümde çok mutlu oldum. Kendimi daha güvende hissediyorum.

 2. Diş teli tedavisi, gülüşümü önemli ölçüde iyileştirdi. Bu kararı vermek için hiç pişman değilim.

 3. Başta ağrılarım oldu ama sonuçlar için tüm çabalarımın karşılığını aldım. Diş teli takmak kesinlikle değerli.

 4. Diş teli tedavisi, özgüvenimi artırdı ve daha mutlu hissettirdi. Kesinlikle tavsiye ederim.

 5. Diş teli takmak, diş sağlığınızı iyileştirmenin yanı sıra dış görünümünüzü de önemli ölçüde değiştirir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking meritking giriş kingroyal güncel giriş madridbet giriş kingroyal giriş