Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Antalya halk süt başvurusu Antalya Büyükşehir Belediyesi’ nin vatandaşlara sunmuş olduğu 10 Haziran 2020 tarihinde başlamış olan Antalya Halk Süt Projesi ile muhtaç durumda olan ailelerin 2-5 yaş aralığındaki çocuklarına hem besin değeri yüksek hem de temiz süt dağıtmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi; 2023 senesinde de durumu iyi olmayan ve  dar gelirli ailelerin çocuklarının bedensel ve zihinsel gelişiminin daha iyi olması için her gün yoksul ailelerin ev adreslerine bizzat Halk Sütleri teslim etmeye devam etmektedir. Halk Süt Projesi kapsamında muhtaç ailelere her ay 8 litre süt dağıtımı yapılmaktadır.

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vatandaşlar; belediyenin resmi sitesinden ilgili alana girerek,  başvurularını kısa süre içinde tamamlayabiliyorlar. Başvuru formunda başvuru sahibi ve hane halkı ile ilgili soruların cevapları istenir.  Ailenin toplam kazançlarına, gelir düzeyine ve kişisel bilgilerine yönelik çeşitli sorular sorulmaktadır. Halk Süt başvurusunun kabul edilmesini isteyen bütün vatandaşların kesinlikle başvuru formunda doğru bilgiler paylaşmalarına önem verilir. Vatandaşlar; eğer isterlerse bağlı oldukları ilçe belediyesine veya Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne gidip Halk Süt’e başvuru yapabilirler.

Antalya Halk Süt Başvuru Sorgulama

Yapılan başvurular; yoğunluk durumuna bağlı olarak genellikle bir ay kadar sürmektedir. Bazen başvuruların sonuçlanması, daha da uzun bir süreyi kapsayabilir. Başvurusu olumlu sonuç vermiş kişilere başvuru formunda olduğu gibi bilgiler üzerinden ulaşmak mümkündür. Yani başvuru sahipleri; mail, telefon, SMS gibi çeşitli yollarla başvuru sonucu ile ilgili bilgilendirilmektedir.

Süt yardımı başvurunuzun son durumunu öğrenmek için belediyenin Çağrı Merkezini bizzat arayabilirsiniz. Buna alternatif olarak başvurunuzu yaptığınız resmi internet sitesi üzerinden de son durumunun ne olduğunu ve başvurunun onaylanıp, onaylanmadığını hemen takip edebilirsiniz.

Antalya Halk Süt Yardımı Nasıl Alınır?

Halk Süt yardımı almak için belediyeye ait çağrı merkezini arayıp veya Antalya Büyükşehir Belediyesi resmi sitesi üzerinden talep formunu doldurarak kısa süre de yardım alabilirsiniz. Halk Süt; durumu iyi olmayan ve dar gelirli ailelere dağıtıldığı için muhtaç veya yoksul olduğunuzu kanıtlamak için belediyeye giderek, burada sosyal yardım başvuru formunu doldurup hemen başvuru yapabilirsiniz. Sosyal yardım başvuru formunu doldurduktan sonra da internet üzerinden başvurunuzu tamamlamanız gerekecektir.

Antalya Halk Süt Ne Zaman Dağıtılacak?

Halk Süt’ler yoksul ailelere her gün belediye ekipleri tarafından düzenli bir şekilde dağıtılmaktadır. Muhtaç ve yoksul ailelerin ev adresine bizzat temiz ve sağlıklı sütler yetkililer tarafından götürülür. Her ailenin uygun yaş aralığında olan çocuklarına bir ay içinde 8 litre süt alma hakkı vardır. Bir ailede 2-5 yaş aralığında 3 çocuk varsa, ailelere bir seferde 24 litre süt dağıtılmaktadır.

Antalya Halk Süt Neden Gelmez?

Koronavirus sürecinde Halk Süt hak sahipleri, teslimat konusunda birtakım gecikmeler yaşadığı için bahsediyordu. Bu durum; korona virüs salgınından dolayı işlerin yavaşlamasından kaynaklanmıştır. Bazı normal dışı durumlar olduğu zaman teslimat konusunda sıkıntılar yaşanması normaldir.

Son yapılan teslimat üzerinden 30 gün geçmiş olmasına rağmen hala süt dağıtımı yapılmamışsa, bu noktada bilgi almak için, 44 94 20 telefon numarasını çevirebilirsiniz.

Antalya Halk Süt Her Ay Dağıtılır Mı?

Halk Süt; başvurusu kabul edilen ailelere her ay dağıtılıyor. Proje dahilinde muhtaç ve yoksul aileler, çocuklarının sağlıklı gelişiminde son derece önemli bir yer tutan süt gereksinimlerini ücretsiz bir şekilde karşılayabiliyorlar. Proje kapsamında yoksul ailelere UHD yani uzun ömürlü süt dağıtılıyor. Dayanıklı olmalarının haricinde temiz ve sağlıklı olan UHD sütlerde çocuklara zararı dokunacak herhangi bir içerik olmaz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Başvuru Şartları

Halk Süt’e başvurusu yapmak isteyen anne ya da babanın çocuklarının 2-5 yaş aralığında olmaları şarttır. Çocuklar; 5 yaşını doldurmuş ise hemen yapılan süt yardımı da kesilmektedir. Bunun dışında ailenin hane aylık gelirinin  asgari ücretin 1/3’üne ya da altında bir rakam olması yani aile aylık gelirinin yoksulluk sınırı altında olması şarttır.

Antalya Halk Süt Başvurusu için Gerekli Belgeler

Halk Süt yardımı almak isteyenler; sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına ya da belediyelere sosyal yardım talep formu doldurmak için gittikleri zaman önemli bazı belgeler de talep edilmektedir. Bu belgelerle yoksul ve ihtiyaç sahibi oldukları kanıtlanmış olur.

Bu belgeler şu şekilde sıralanabilir;

  • TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
  • Çocuklara ait TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
  • İkametgah belgesi
  • Gelir belgesi
  • Aileye ait vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Kirada oturanlar için kira sözleşmesi
  • Maaş bordrosu
  • İşsiz olanların SGK’dan almaları gereken işsizlik belgesi

Bu belgelerin haricinde başvuru yapanların özel durumlarına göre engelli raporu gibi belgeleri de teslim etmeleri de gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse; %40 engel raporu varsa ya da önemli kronik hastalığından dolayı çalışamayacak vaziyette olanların tam teşekküllü bir devlet hastanesinden sağlık kurulu raporu almaları çok önemlidir. Antalya halk süt başvurusu için siz de detaylı bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking meritking giriş kingroyal güncel giriş madridbet giriş kingroyal giriş